דו"חות תנועה - מצלמה

 

המדריך המלא והמקיף להתמודדות כנגד דו"חות תנועה (משטרה) שצולמו בידי מצלמה או כפי שהם מכונים על יד משטרת ישראל, דו"חות אוטומטים.

 

מה הוא ההליך למתן דוח אוטומטי?

דוח זה, אין השוטר נותן לנהג בדרך. בעת שהנהג עובר עבירה, הרכב מונצח במצלמה, ושוטר בודק את התצלום. אם על פי התצלום יש חשד לביצוע עבירה - הדוח נשלח בדואר רשום אל בעלי הרכב המצולם, כפי שהוא רשום ברישיון הרכב. כלומר, הכתובת המופיעה במשרד הרישוי.

שימו לב כי במקרה שהרכב רשום ע"ש חברת ליסינג או חברת השכרה ישלח הדו"ח למשרדי החברה כפי שמופיע במשרד הרישוי וזו תסב את הדו"ח על השם המעודכן אצלה כמחזיק הרכב בפועל.

במקרה שהרכב רשום על שם חברה, הדו"ח ירשם לחובת החברה וישלח לכתובתה, החברה יכולה להסב את הקנס והנקודות על שם הנהג בפועל.

נציין כי במידה ועקב חומרת העבירה, מוזמן הנהג לבית משפט לתעבורה (בניגוד לברירת קנס שבהן ניתן לשלם ולא להגיע לדיון בבית המשפט) הרי שהבעלים הרשום של הרכב אחראי בגין העבירה אלא אם יוכיח כי נהג אחר השתמש ברכב במכתב למשטרה ליחידה ששלחה את הדו"ח. הדו"ח הנ"ל יהווה גם כתב אישום וגם הזמנה לדין.בעל הרכב הטוען כי לא הוא אשר ביצע את העבירה, חייב להמציא לבית המשפט את הודאתו של הנהג שביצע את העבירה, ובכלל זה פרטיו המלאים ותצהיר מטעמו כי הוא אשר ביצע את העבירה. התצהיר יערך בפני עורך דין או מזכיר של בית משפט.

ניתן לדעת, כי מדובר בדוח אוטומטי לפי המלל הבא שירשם על הדו"ח "העבירה שבדוח צולמה ע"י מצלמה אלקטרונית".

דוח אוטומטי ניתן אך ורק בגין אחת משלוש העבירות הבאות:

  • מהירות מופרזת - מהירות העולה על זו המותרת בחוק.

  • אי שמירת מרחק - שמירת מרווח זמן של פחות משנייה מן הרכב שנוסע לפניו.

  • אי ציות לאור אדום ברמזור.
     

 

 

 

המידע המסופק באתר זה הינו בבחינת מידע אינפורמטיבי כללי בלבד ועשוי לכלול טעויות ו/או שגיאות ו/או השמטות ו/או אי-דיוקים למיניהם. חוקים הנמצאים בתוקף  עשויים להשתנות בכל זמן. לפיכך, בשום אופן אין להתייחס למידע המסופק באתר כהמלצה לפעול ו/או להימנע מלפעול ו/או משום ייעוץ משפטי כל שהוא. בכל מקרה,  יש לפנות לעורך-דין לקבלת ייעוץ משפטי.

 

בן- ארי ושות'- משרד עורכי דין

 

 דו"חות תנועה- מצלמה