אי ציות לרמזור אור אדום

 

למרות שאין מדובר בעבירה קלה, על מנת להקל על העומס בבית המשפט, נקבע כי על אי ציות לרמזור אדום ינתן דו"ח ברירת קנס בסך 1,000 ש"ח, ללא זימון לבית משפט.

 

מצלמות רמזור

בצילום רואים שעה, משך אור אדום. המצלמות מופעלות בד"כ ע"י דריכה על פס ברזל המותקן בכביש. כאשר הרכב עובר על הפס באור אדום- המצלמה מצלמת תמונה.  ישנה חזקת התקינות לגבי מצלמות רמזור, כלומר נטל ההוכחה שהמצלמה או הצילום לא היו תקינים מוטלים על כתפי הנהג. למרות זאת, לכל מימצא של המצלמה (צילום עבירת אור אדום) צריך להמציא תעודת עובד ציבור (תע"צ). תע"צ דומה במהותה לתצהיר ולסנגור יש זכות לחקור את עובד הציבור אודות תעודה זו בחתימתו. כיום המצלמה נותנת שניה אחת שבה יש אור אדום מלא ברמזור בטרם היא מצלמת. המצלמה מצלמת בעבירת אור אדום 2 צילומים בהפקש קטן מאוד על מנת להוכיח כי הרכב לא רק עבר את קו העצירה אלא גם את הצומת באור אדום.

 

      

 

 

 

המידע המסופק באתר זה הינו בבחינת מידע אינפורמטיבי כללי בלבד ועשוי לכלול טעויות ו/או שגיאות ו/או השמטות ו/או אי-דיוקים למיניהם. חוקים הנמצאים בתוקף  עשויים להשתנות בכל זמן. לפיכך, בשום אופן אין להתייחס למידע המסופק באתר כהמלצה לפעול ו/או להימנע מלפעול ו/או משום ייעוץ משפטי כל שהוא. בכל מקרה,  יש לפנות לעורך-דין לקבלת ייעוץ משפטי.

 

בן- ארי ושות'- משרד עורכי דין

 

 אי ציות לרמזור אדום