פסילה בתאונות דרכים

 

בתאונות בדרך כלל אין שוטר בשטח, למעט במקרים בהם מופיע חוקר תאונות או במקרה שהזדמן שוטר לאירוע שכותב דו"ח על התאונה שארעה. לפיכך , במקרים אלו יוזמן הנהג לשימוע לאחר שנחקרה התאונה (חוות דעת חוקר תאונות, שמיעת עדים וכו'). הנהג יכול להיקרא לשימוע החל מרגע התאונה, כאשר בפועל זה עלול לקחת שבועיים או יותר,. אין לנו שום מעורבות של שוטר תנועה כי הנהג מוזמן ישירות לקצין ושם שמחליט האם לפסול את רשיון הנהיגה ל- 60 ימים.

נוהל זה מתקיים גם לגבי תאונת דרכים קטלנית, כאשר מתגבש שם החומר תקום ההחלטה האם לזמן את הנהג והאם לקיים שימוע בעניינו. ניתן לפסול בתאונת דרכים גם אם התאונה היתה מסוג נזק בלבד, למרות שבמרבית המקרים תאונות נ.ב מסתיימות כאשר תיק החקירה בעניין המעורבים נסגר מחוסר עניין לציבור.

במקרים מיוחדים של תאונות קטלניות, לוקח זמן רב עד שחומר החקירה מתגבש לכן במרבית המקרים תבקש התביעה פסילת הרשיון עד תום ההליכים. בכל מקרה תיתכן אפשרות שרשיון הנהיגה יוחזר לנהג בתום תקופת הפסילה המינהלית ולאחר מכן תוגש בקשה לפסילת הרשיון עד תום ההליכים, בקשה זו במידה ותוגש בזמן סביר (בד"כ עד 3 חודשים) מתום הפסילה המינהלית בד"כ תתקבל ורשיון הנהיגה יפסל, בקשה לפסילה מעל פרק זמן זה יתכן ויחשב לשיהוי בלתי סביר ויצריך נימוקים מיוחדים לפסילת הרשיון.

בתיקים אלו  הגשת כתב האישום תעשה ע"י הפרקליטות ולא ע"י המשטרה.

הרציונל של פסילה מינהלית הוא אותו רציונל של מעצר ימים, מניעת סיכון לציבור.


       


 

 

המידע המסופק באתר זה הינו בבחינת מידע אינפורמטיבי כללי בלבד ועשוי לכלול טעויות ו/או שגיאות ו/או השמטות ו/או אי-דיוקים למיניהם. חוקים הנמצאים בתוקף  עשויים להשתנות בכל זמן. לפיכך, בשום אופן אין להתייחס למידע המסופק באתר כהמלצה לפעול ו/או להימנע מלפעול ו/או משום ייעוץ משפטי כל שהוא. בכל מקרה,  יש לפנות לעורך-דין לקבלת ייעוץ משפטי.

 

בן- ארי ושות'- משרד עורכי דין

פסילה בתאונת דרכים